Corsair Hydro H40 és H70 CORE CPU folyadékhűtések
..a Corsair szeretné teljesen biztosnak tudni helyét a folyadékhűtők világában, ezért két új vízhűtéssel színesíti kínálatát. Az egyszerűbb H40 standard asztali gépekhez készült, 59 dolláros árcédulával, míg a H70 CORE komolyabb darab, ami támogatja a vadabb tuningot is, ára 89 dollár..
Kulcskész vízhűtéses rendszerek kedvező áron:
A Corsair eddig is elég erőteljesen részt kívánt venni a gyárilag feltöltött, tökéletesen szigetelt és zárt, készre szerelt kompakt folyadékhűtők piacán, ezt a pozícióját most újabb két modellel kívánja stabilizálni. A Hydro széria a lehető legegyszerűbb megoldás vízhűtésre vágyók számára, hiszen beszerelése semmivel sem bonyolultabb, mint egy léghűtéses szerkezeté, a képekkel gazdagon illusztrált használati útmutató segítségével pillanatok alatt beüzemelhető, ellentétben egy moduláris rendszerrel, ami minimum fél tucat különböző komponensből áll össze, karbantartást igényel, ráadásul mindig ott lebeg a szivárgás lehetősége.
A két modell közül a kisebb a Hydro H40 nevet viseli, egyszerű belépő folyadékhűtőről van szó, a gyártó egyszerűbb asztali számítógépekbe, esetleg nem szénné tuningolt játékos konfigurációkba szánja. Állítása szerint stabil, megbízható teljesítménye remek alternatíva a komolyabb toronyhűtő szörnyetegeknek, szerencsére 59 dolláros árcédulája ezt a kijelentést anyagi oldalról is alátámasztja. Ebben az árba egy egyszerű 120mm-es radiátor egy ehhez passzoló ventilátorral, flexibilis tömlők és egy CPU blokk fért bele. A képeket elnézve plusz információ hiányában nem igazán lehet eldönteni, hogy a blokk alumínium, vagy nikkelezett felületű rézzel van dolgunk.
A másik újdonság a Hydro H70 CORE, mely a díjnyertes H70 továbbfejlesztett utódja. Az H40-nél több szempontból is sokkal komolyabb darab, teljesítménye lényegesen nagyobb, vételára mégis kellemesen barátságos, mindössze 89 dollárt kérnek érte. A remek árhoz az is hozzájárul, hogy ventilátor nélkül árusítják, mondván, hogy aki ezt a modellt választja, annak úgy is hever otthon pár megfelelő légkavaró, vagy ha mégsem, akkor biztosan megvan a személyes preferenciája és a gyári venti úgy is cserére lenne kárhoztatva.
A radiátor szemből egyszerű 120 mm-es egységnek tűnhet, 38 mm-es vastagsága viszont kétszerese az alap radiátoraiknak, dupla hőcserélő felületének pozitív hatása vitathatatlan. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy mindkét oldalára rácuppanthatunk egy ventilátort, és hogy a blokk anyaga jelent esetben minden kétséget kizáróan réz, akkor egyértelmű, hogy használatával már nyugodt szívvel bocsátkozhatunk vadabb tuningolásba is.
A hírhez kapcsolódó termékek és azok ára:
Bluechip: Corsair H60 univerzális vízhűtő >> 20.530 Ft
Computermode: Scythe Mugen 3 PCGH Edition >> 15.275 Ft
Foramax: Cooler Master Hyper 612S (H-B6) >> 15.800 Ft
Bluechip: Thermaltake Frio OCK CL-P0575D >> 20.470 Ft
Computermode: Be quiet! Dark Rock Pro C1 >> 15.775 Ft
Foramax: Arctic Freezer 13 Limited Edition >> 8.490 Ft
- Kapcsolódó hír(ek)
- » Asatek CPU és GPU vízhűtések debütáltak a CeBIT-en
- » Corsair Force és Force GT SSD-k - 90-től 240GB méretig
- » Corsair Hydro H60 és Antec KÜHLER H2O 620 vízhűtések
- » Corsair Vengeance perifériák: egér, billentyű, fejhallgató
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (1. rész)
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (2. rész)