BitFenix Merc Alpha és Beta számítógépházak
..kifejezetten olcsón kínálja Merc Alpha és Merc Beta számítógépházait a BitFenix. A mindössze 39 dolláros összegért egy egyszerű vonalvezetésű, kívül-belül funkcionális tornyot adnak. A főleg gamer felhasználóknak szánt Merc házakat számos ventilátor hellyel és korrekt szerelhetőséggel áldotta meg a BitFenix..
A görög abc betűi jelen esetben belépő gamer kuckókat takarnak:
A Taipei székhelyű számítógépház specialista, a BitFenix most jelentette be legújabb alkotását, a Merc-et, mely két különböző verzióban lesz elérhető Alpha és Beta név alatt. A 439 x 190 x 490 mm geometriai kiterjedéssel rendelkező doboz a midi kategóriába sorolható, azon belül pedig az árérzékeny gamer szegmensbe szánja a gyártó kívül-belül fekete harcosait. A házak micro-ATX és mini-ITX alaplapok mellett normál méretű ATX-es deszkákat is fogadnak, tehát ebből a szempontból teljesen rendben vannak.
A designról nem sok mindent lehet elmondani, egyszerű és szimmetrikus, semmi csicsa, nevezzük inkább funkcionálisnak: minden megvan ahhoz, hogy egy ütős kis konfigurációt rámoljunk benne össze. Az előlap sem túl izgalmas, lent formás kis légbeömlő, felette egy BitFenix logó, valamint 3 x 5.25”-os és egy 3.5”-os bővítőhely. A szokásos gombok és csatlakozók az előlap felső élében sorakoznak, elérhetőségükre nem lehet panasz. Sajnos a 4 darab USB port mindegyike 2.0-ás, de ebben az árkategóriában aligha van jogunk emiatt feketepontot adni.
A beltér a külsejéhez hasonlóan puritán, még a meghajtóknál sem látszik semmilyen szerszámmentes rögzítési mód, de a gyártó mellékel egy marék kézzel behajtható csavart, szóval egyezzünk ki abban, hogy a Merc majdnem szerszámmentesen szerelhető. 3.5 hüvelykes merevlemezekből összesen hetet tornyozhatunk fel (ebből az egyik kívülről is elérhető) és szerencsére egy 2.5”-os meghajtónak is jutott dedikált hely. Az alaplaptálcára egy rossz szavunk sem lehet: a processzor foglalata mögött méretes szerelőablak tátong, és még egy értelmes kábelcsatornát is kapunk számos réssel megtámogatva.
Az előlapi csatlakozók elegáns fekete kábelei már gyárilag be is vannak húzva a csatornába, minden adott, hogy némi energia befektetéssel rendezett, szellős belsőt kapjunk. Ha már a szellőnél tartunk, érdemes megemlíteni, hogy a huzatkeltést nem bízták a véletlenre, a Beta-ban 5 x 120 mm-es ventilátornak van helye (gyárilag egy hátsó légforgatóval érkezik a kuckó), az Alpha-ban pedig a tetőlapon további két 120 mm-es bővítőhelyet is kialakítottak. Bár a belépőszintű gamer szegmensre nem jellemző a vízhűtés, de biztos ami biztos, vágtak két lyukat hátul a tömlőknek, ezen már ne múljon.
Kártyákból összesen hetet passzírozhatunk az alaplapba, a ház hosszából ítélve valószínűleg a monumentálisabb videokártyák is elférnek majd. Ezért az összességében kielégítő szerkezetért 39 dollárt kérnek, azt hiszem ehhez a felszereltséghez és minőséghez ez egy teljesen korrekt árcédula.
A hírhez kapcsolódó termékek és azok ára:
Bluechip: Arctic Cooling Silentium T11 >> 10.615 Ft
Computermode: Revoltec FIFTY1 fekete >> 10.750 Ft
Foramax: Coolermaster Elite RC-370 (KKN1-GP) >> 9.990 Ft
Bluechip: Gigabyte GZ-X3 Fekete >> 10.435 Ft
Computermode: Raidmax Ares PC ház >> 10.200 Ft
Foramax: Sharkoon T5 Economy ház >> 12.970 Ft
- Kapcsolódó hír(ek)
- » Bitfenix és Thermaltake ház újdonságok
- » BitFenix Shinobi és Shinobi Window házak
- » Sharkoon AL2 és AL4 - olcsó alumínium házak
- » Thermaltake Armor A30 kompakt PC ház
- » Thermaltake Level 10 GT LCS és Snow Edition házak
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » AeroCool S9 Pro PC ház - 40 cm-es ventilátorral (videós teszt)
- » Enermax Eco 80+ táp és Phoenix Neo ház - VIDEÓ
- » Raidmax Iceberg számítógépház - egy klasszikus nehézsúlyú