Thermaltake Water 2.0 Performer All-In-One vízhűtés (videó)
..a Thermaltake Water 2.0 vízhűtő családjának legkisebb, Performer jelzésű tagja járt nálunk. A kompakt megoldás ára hozzávetőleg 20.000 Ft, vagyis a komolyabb léghűtők kategóriájában versenyez. Videónkból kiderül, mit mutat a Water 2.0 Performer teljesítmény és hangerő terén..
Kompakt vízhűtő, minimális helyigénnyel - videós bemutató:
Víz és áram együtt, egy fém dobozba zárva, tényleg jó ötlet? Jobban szellőztet a vízhűtő, mint levegős társa? Sokkal halkabb lesz a gépem, ha klasszikus cooler helyett vízhűtőt veszek? A felhasználók többségében (a régi motorosok és a profik folytassák rögtön a videóval) ilyen és ehhez hasonló kérdések merülnek fel, ha vízhűtés kerül szóba. A felvetések közül mindenképpen az elsővel kell soron kívül foglalkozni, hiszen a víz és az áram úgy általában nem szerencsés párosítás. Néhány évvel ezelőtt még a vízhűtők kapcsán is jogos volt az a félelem, hogy mi van ha kifolyik, kilukad, szivárog, stb... azonban a jelen már olyan kompakt vizes rendszereket kínál, melyek mentesek szinte minden kockázattól.
Hasonlóan a nálunk járt Thermaltake Water 2.0 Performer-hez számos olyan komplett vízhűtő kapható, amit egyszer kell csak felszerelni a processzorra, onnantól pedig karbantartás nélkül évekig vígan működnek. A fixre szerelt kialakításnak hála használatuk pofon egyszerű, szinte alig különbözik a (például itt látható) léghűtőkétől. Ami a hűtési potenciált illeti, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a vizes, vagy a levegős megoldás lenne jobb, vagy rosszabb. Mint oly sok dologban, itt is döntően az ár predesztinálja a teljesítményt, avagy (általában) minél drágább egy processzorhűtő, annál hidegebbet generál. Ugyanez igaz a zajszintre is, ami szerencsés esetben fordítottan arányos a hűtési képességgel és egyenesen arányos az árral. (Pokolian leegyszerűsítve: a drága coolerek halkak és hatékonyak, az olcsók meg hangosak és gyengék.)
Rátérve a konkrét tesztmodellre a vizsgálódást érdemes az árral kezdeni. Nos, a Thermaltake Water 2.0 Performer körülbelül 20.000 Ft-ot kóstál, vagyis a jobb léghűtők között versenyez:
Thermaltake Water 2.0 Performer vízhűtő bemutató és teszt (CLW0215)
Videónkban mutattunk teljesítményt, hangerőt és látványvilágot is, viszont részleteibe menően nem esett szó a lehetséges felhasználási területről. A Thermaltake Water 2.0 Performer főleg azoknak lehet jó választás, akik:
- korrekt hűtést szeretnének, azonban a házukba nem fér el egy méretes torony léghűtő
- közepes processzorral vágynak nagyon alacsony zajszintre (egy ventilátorral a Water 2.0 Performer piszok halk tud lenni)
- szeretnének belekóstolni a vízhűtők világába, de nem akarnak rögtön vagyonokat kiadni
a szett és főbb adatok: réz blokk, 1385 cm2-es alu radiátor test, 2x120 mm ventilátor, 1200-2000 RPM, 81.3 CFM légforgatás, 326mm-es gumi csövek, maximális méret: 151x120x77 mm
Mivel más vízhűtőt még nem teszteltünk, így ítéletet sem mondhatunk a Thermaltake Water 2.0 Performer fölött. Annyi biztos, hogy árához mérten elfogadhatóan hűt és alacsony ventilátor fordulatszámnál halk, de a versenytársak ismerete nélkül ezek inkább szubjektív benyomások, semmit tények. Remélhetőleg hamarosan újabb vízhűtőket kapunk tesztre, így a tapasztalatok fényében később azt is megállapíthatjuk, mely vízzel működő megoldások érik meg az árukat és melyek nem.
A videós tesztben szereplő Thermaltake Water 2.0 Performer vízhűtőt a Thermaltake hazai disztribútora, a Cédrus Kft biztosította. A teszteléshez használt többi alkatrészt köszönjük a Bluechip-nek (GeIL Evo Veloce 2400 MHz 2x4GB RAM), a Sapphire-nek (Radeon HD 7950 OC Flex Edition), a Thermaltake-nek, a Sharkoon-nak és a Cédrus Kft-nek (TT Smart 730W tápegység és Sharkoon Tauron számítógépház)!
Amennyiben kérdésetek, észrevételetek van kommenteljetek Facebook oldalunkon, vagy Youtube-on, a kapcsolódó videó alatt!
Thermaltake Water 2.0 Performer vízhűtő - képes bemutató (galéria):
Thermaltake Water 2.0 Performer - doboz
Sharkoon Tauron házban kapott helyet
Thermaltake Water 2.0 Performer
Thermaltake Water 2.0 Performer - közelebbről
a léghűtőkkel ellentétben nem foglal sok helyet
blokk és radiátor (ventilátorral borítva)
mindenhonnan jól látszik, hogy szellős maradta beltér
a videóban említett hősapka probléma
Thermaltake Water 2.0 Performer - munka közben
Thermaltake Water 2.0 Performer és az új tesztgép
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » be quiet! Dark Rock Pro 2 és Dark Rock 2 - CPU hűtők - teszt
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (1. rész)
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (2. rész)