Asus, ASrock, Gigabyte, OCZ és Qimonda hírek
Már csak két nap van karácsonyig, így illő lenne valami ünnepi témával foglalkozni. Sajnos a hardvergyártók nem a mi kedvünk szerint szolgálnak hírekkel, így maradunk a megszokott témáknál.
Elsőként az Asus frissen bejelentett digitális képkeretéről, az UF715-ről lesz szó. Ezután a gyár leányvállalata következik, avagy ASrock N7AD-SLI. Aki naponta olvassa híreinket, annak ismerős lehet a termék neve, mivel korábban volt már egy cikk, amiben helyet kapott ez a deszka. Most nem véletlen vesszük elő megint. Pénteken a Corsair Dominator GT 2000 Mhz-es ramjaival zártuk a hetet. Nem sokat kellett várni az OCZ válaszára, itt van az OCZ Blade DDR3 2000 Mhz.
Nem tétlenkednek a Gigabyte-nál sem, 3 új X58-as chipsetre épülő alaplappal jelentkezett a gyártó. Ma az immár 6 tagúra bővült család legújabb tagjairól ejtünk néhány szót. Alaplapok után külső videokártya következik. A Fujitsu Siemens egy érdekes termékkel áll a laptoposok rendelkezésére: HD 3870-nel segít a játékos kedvű noti tulajdonosoknak. Záró hírünk a Qimondáról és annak anyagi nehézségeiről szól. Aggodalomra azonban semmi ok, hihetetlen mennyiségű pénzzel segítenek a bajba jutott gyártón.
Asus UF715 digitális képkeret:
Digitális képkerettel már számtalan gyártó van jelen a piacon, így az Asus sem szeretett volna kimaradni a jóból. A most bemutatott UF715-ös modell 7”-os kijelzővel érkezik, felbontása 800x480. A termék érdekessége, hogy nem csak a rátöltött képek megjelenítésére (vagy folyamatos váltogatására) képes, hanem számos egyéb funkcióval is bír.
Az alap felszereltségnek mondható 128 MB-os belső memórián és a CF, SD, MMC, xD, MS kártyák fogadására képes nyíláson kívül vannak további exrák is. Ilyen az ébresztő óra és a zenelejátszó, valamint a naptár. A felhasználó kényelme mindig is fontos volt az Asus számára, ezért az UF715 távirányítóval együtt érkezik.
ASrock N7AD-SLI vs 750i SLI:
Ahogy a bevezetőben írtuk, az ASrock N7AD-SLI név nem véletlenül cseng ismerősen többeknek. Az olcsó alaplapjairól ismertté vált gyártó most egy rövid tesztet tett közzé. Ebben arról próbálják meggyőzni a vásárlókat, hogy a 740i SLI chipsetre épülő N7AD-SLI jobb, mint bármelyik 750i SLI alaplap.
A méréseket PCMark Vantage, SUPER PI, valamint 3DMark 2006 és Vantage alatt végezték el. Az eredmények valóban nagyon impozánsak, a kérdés csak az, hogy vesznek-e az emberek Nvidia chipkészletes alaplapot Core 2 Duo processzorukhoz?
OCZ DDR3 Blade 2000 Mhz Triple Challen memóriakit:
A háromcsatornás memóriakitek piaca lassan telítődik, így már nem elég sima 1333 vagy 1600 Mhz-es modulokkal szédíteni a vevőket. A múlt héten bemutatott Corsair Dominator GT, vagy a most szereplő OCZ Blade is ezt példázza.
Az OCZ friss hardvere 2000 Mhz-es sebességgel hasít, időzítése 7-8-7-20. Ahogyan a komolyabb szetteknél megszokhattuk, variálásra itt sincs mód, kizárólag 6 GB-os ( 3 x 2GB) szettben kapható az újdonság.
Az OCZ3B2000LV6GK névre keresztelt terméket egy az egyben a Dominator GT ellenfeléül szánja az OCZ, elvégre sebessége és időzítése is nagyon hasonló. A modulok hűtéséről sem víz, sem ventilátor nem gondoskodik, mindössze egy snassz bordát biggyesztettek a termék oldalára. (Természetesen ez is bőven elég, sőt, nagy valószínűséggel hűtés nélkül is jól működének a DDR3-as ramok, de akkor hol maradna a parasztvakítás? – a szerk.)
Gigabyte GA-EX58-UD4P alaplap:
A frissen bejelentett Gigabyte X58-as lapok közül ez a modell van a legjobban felszerelve. Ultra Durable 3 technológia, valamint CF és SLI támogatás is szerepel a termék képességei között. A fektetett SATA portokat ismét csak üdvözölni tudjuk, ugyanúgy, ahogyan a hőcsöves hűtést. További extraként Firewire és optikai hang kimenet kapott helyet az UD4P-n, így a felszereltségre senkinek nem lehet panasza.
Gigabyte GA-EX58-UD4 alaplap:
Egy fokozattal olcsóbb és ennek megfelelően csupaszabb is az EX58-UD4. Lemaradt az alaplapról az SLI támogatás, PCI-E foglalatból 3 helyett csak 2 került a vasra. Ezek segítségével lehet CrossFire rendszert építeni, mondjuk két darab HD 4870 segítségével.
A lap hűtése is visszafogottabb, a hőcsövek mindössze az északi hidat kötik össze CPU fölötti fesszabályzók bordájával. A 1394-es csati megmaradt, elvégre minden nem lehet ledózerolni egy „P” betű ürügyén.
Gigabyte GA-EX58-UD3R alaplap:
Az eddig megjelent Core i7 processzorokhoz készült alaplapok közül talán az EX58-UD3R lehet a legjobb ár/érték arányú termék. A Gigabyte lehagyott minden felesleges sallangot és csak annyi kiegészítőt tett a lapra, amennyi feltétlen szükséges. Nincs SLI, nincs hőcsöves déli híd és lemaradt az E-Sata is, ráadásul csak egy darab háromcsatornás memóriaszettnek van hely.
Természetesen így is nagyon ütős a deszka, elvégre 6 GB Triple Channelbe kötött RAM kezelésére képes, van rajta 8 SATA és 12 USB port, ráadásul a Crossfire lehetősége itt is adott. Sajnos az EX58-UD3R még nem kapható, de érdeklődve várjuk, hogy a hardver árában is érezhető lesz-e a visszafogott felszereltség.
Amilo Grapic Booster külső VGA:
Bár a Fujitsu és a Siemens útjai különválnak, a vállalat termékei még a piacon maradnak. Egyik nap, újdonságok után kutatva érdekes kiegészítőre leltünk a FS lapján. A Grapic Booster egy Mobility Radeon HD 3870-et rejt magában, amit Express Card foglalat segítségével csatolhatunk laptopunkhoz. A gyártói leírás szerint csak FS notival működik a termék, hasonlóan az Asus külső videokártyájához (amelyik szintén csak Asus laptopokkal kompatibilis).
Bár a hardverpiacot még nem árasztották el a hasonló megoldások, szerintünk van fantázia a külső laptop VGA-ban. Eddig leginkább a gyenge VGA volt az, ami megakadályozta a notebook tulajdonosokat a komolyabb játékok futtatásában. Ha végre lenne egy gyártó, amelyik felkarolná az ötletet, akkor új szegmenst nyithatna a kissé telített laptop piacon..
Qimonda és a 325 milliós segély:
Bajbajutott autógyáraktól és bankoktól hangos a sajtó, már lassan 3 hónapja. Most itt az első igazán komoly pénzügyi válságba került hardvergyártó is a Qimonda személyében. Aggodalomra azonban semmi ok, ugyanis a német illetőségű, elsősorban RAM modulok készítésével foglalkozó cég 325 milliós segélyt kap. Az összeg természetesen Euro-ban értendő.
A pénz túlnyomó részét Szászország (a legkeletibb német tartomány) adja, 150 millióval. 100 milliós segély érkezik egy anonim portugál cégtől, a maradék 75 milliót pedig az Infineon adja. A Qimonda helyzete a jelek szerint „vacak” 325 milliótól még nem lesz stabil, ezért a Németország 280 milliós (szintén Euro) pénzügyi garanciát is vállalt. Ha ezekután a Qimonda nem tud talpraállni, akkor el kell gondolkodnia a németeknek, hogy a későbbiekben érdemes-e milliárdok árán megtartani néhány száz munkahelyet..
Legutóbbi és kapcsolódó hírek:
Amd, Nvidia, Point of View és Leadtek hírek
Asus, His, Thermaltake és XFX hírek
SSD, Driver, pendrive, böngésző
Zotac, Thermaltake és XFX érdekességek
Folytatódik a karácsonyi dömping
Kapcsolódó tesztek:
Középkategóriás Intel alaplapok tesztje
Öt középkategóriás VGA négy gyártótól
Forrás: fujitsu-siemens, asus, gigabyte, ocz, digitimes