Thermaltake Bigwater A80 és 760 Plus vízhűtések
..mármajdnem egy év telt el azóta, hogy az Intel jelezte, szeretne egy minden eddiginél univerzálisabb csatolót létrehozni. A kezdeményezés végül a múlt héten nevet is kapott, Intel Thunderbolt néven. Az új illesztő egyesíti az DVI, HDMI, DisplayPort, USB, FireWire, SATAlehetőségeit..
Kulcskész megoldás azoknak, akiknek a léghűtés többé már nem elég:
Egy vízhűtéses rendszer egykoron még ritka és egyedi megoldás volt, leginkább a vállalkozó szellemű tuning őrültek veszélyes játékszerének tartották, azonban sokat változott ez a kép, mióta a nagyobb cégek kínálatában is felbukkantak a komplett, készre szerelt, gyárilag feltöltött és gondosan szigetelt folyadékhűtések. Most ismerkedjünk meg a Thermaltake legújabb ez irányú kínálatával, akik nem is egy, hanem rögtön két különböző megoldást is bemutattak a közelmúltban.
A legkisebb friss folyadékhűtőjük a Bigwater A80, mely nevével ellentétben kifejezetten kompakt, első ránézésre csupán egy blokkot, egy 12 centis hőleadót ventilátorral és a szükséges csöveket látjuk (persze a pumpa is ott lapít valahol). Beüzemelése semmivel sem bonyolultabb, mint bármelyik másik hűtőnek: a blokkra felszereljük a CPU foglalatnak megfelelő leszorítót, helyére pattintjuk, az alumínium radiátort pedig egy 120 mm-es házhűtő ventilátor helyére rögzítjük.
Az apró pumpa a blokk tetejébe lett integrálva, táplálása egyszerűen egy szabad alaplapi venti csatlakozóról történik. A víz hűtéséről egy 120 mm-es ventilátor gondoskodik, mely az 1200~2500RPM-es tartományban munkálkodik (20~43dBA zajszint és maximum 101.6 CFM légszállítás mellett). A réz blokk minden Intel LGA 775/1155/1156/1366 és AMD AM2(+)/AM3/FM1/FM2 tokozású processzorra felszerelhető, ezen kívül más megkötés nincs, minden piacon lévő modellel megbirkózik, legyen az akármilyen forrófejű.
A Thermaltake másik újdonsága, a Bigwater 760 Plus már egy komolyabb darab. A csomag jelen esetben is tartalmaz minden szükséges alkatrészt, a rendszer azonban szabadabban konfigurálható, bővíthető. Az egység lelkét egy dupla 5.25”-os bővítőhelyet foglaló tégla képzi, mely magában foglalja a radiátort, a pumpát és a tartályt. Jelen esetben egy P500-as pumpa kergeti a folyadékot (óránként 500 literes sebességgel), mely elegendő erővel rendelkezik ahhoz, hogy további blokkokat építsünk a hűtési körbe (GPU, memória, HDD, chipset).
A felmelegedett folyadék visszahűtéséről egy 12 cm-es Motorsports Radiator gondoskodik, mely méretét tekintve nem valami hatalmas, gondos belső kialakítása (Dimple Tube Technology) azonban meglepően nagy felülettel bír, így hatásfoka méretét meghazudtoló. A pumpa mellett hátul található a tartály, ezen keresztül a rendszer feltöltése egyszerű, ráadásul elől LED-ek figyelmeztetnek a normál vagy alacsony „vízállásról”. A csendes, 120 mm-es, kék LED-es ventilátor fordulatszáma 1600~2400 RPM között egy előlapi potméterrel manuálisan állítható. Kompatibilitása a Bigwater A80-éval azonos.
Thermaltake BigWater 760 plus water cooling system - videók
Mindkét folyadékhűtés debütálása augusztusban várható, vételáruk azonban egyelőre ismeretlen.
A hírhez kapcsolódó termékek és azok ára:
Bluechip: ASUS Royal Knight univerzális >> 18.990 Ft
Computermode: Scythe Susanoo 4x10cm >> 24.375 Ft
Foramax: Zalman CNPS7700-Cu processzorhűtő >> 10.900 Ft
Bluechip: Thermaltake CL-P0564D Frio >> 20.990 Ft
Computermode: Scythe Mugen 3 cooler >> 13.475 Ft
Foramax: Asus Silent Square Pro cooler >> 11.800 Ft
- Kapcsolódó hír(ek)
- » Corsair Hydro H60 és Antec KÜHLER H2O 620 vízhűtések
- » Thermaltake Armor A30 kompakt PC ház
- » Thermaltake Armor A60 - AMD LEO Edition PC ház
- » Thermaltake Commander MS-I mid-tower gamer ház
- » Thermaltake Jing processzorhűtő
- » Thermaltake Level 10 GT - különleges számítógépház
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » ASUS Crosshair IV Extreme és HD 6870 DirectCU tuning
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (1. rész)
- » CPU hűtők dupla ventilátorral - videós teszt (2. rész)