SilverStone Fortress FT3 házkülönlegesség
A design annyira egyedi, hogy a Digital Storm sem tudott elmenni mellette:
Egy számítógép házra nagyon ritkán lehet olyan jelzőket rásütni, hogy egyedi, innovatív, esetleg formabontó, mert hát ugye vannak a toronyházak, midi tornyok, kicsit nyomorékabb home/office munkagépek (esetleg fekvő kialakítással) és az apró mini és HTPC dobozok. Nagyvonalakban ezek a fő kategóriák, melyeken belül némi külső-belső variálás mellett azért a koncepció elég kötött. Ezért nagy öröm, amikor egy cég vállalja, hogy újragondolja a kérdést és mer kitörni a konvenciókból, nem sajnálva a fejlesztési, tervezési időt és az esetleges bukás kockázatát.
SilverStone Fortress FT3
A SilverStone pontosan ezt tette, amikor megálmodta Fortress FT03 házát. A megjelenés már nagyon rég óta váratott magára, hiszen a beharangozása közel egy éve megkezdődött, de most végre megérkezett. Első ránézésre több furcsaságot mutat a torony. Először is arányai érdekesek (235 (W) x 487 (H) x 284 (D) mm), mert magassága kb. hasonló, mint egy hagyományos társának, viszont nagyon rövid a mélysége és majdnem olyan hosszú, mint amilyen széles, ezért a hasáb érzet. Nem is meglepő, hogy első médiás szereplésein többen inkább nézték mélynyomó ládának vagy mini hűtőszekrénynek, mint sem egy PC háznak.
Kívül-belül formabontó megoldások
Másik érdekesség, hogy a tornyot körbeforgatva nem találjuk a szokásos hátlapi csatlakozókat, csak a gyönyörűen megmunkált alumínium felületek uralják az oldallapokat. Itt érdemes kitérni a designra, melynek megítélése erősen szubjektív dolog, de szerintem kifejezetten elegáns, letisztult, sugárzik belőle minőség, mind otthon, mind egy modern irodának tökéletes vizuális kiegészítője lehet (természetesen szokásos funkcionalitása mellett).
Visszatérve a csatlakozók kutatására, rendhagyó módon a ház tetejét levéve bukkannak elő a hátul keresett kimenetek egy 120 mm-es ventilátor társaságában. Tehát itt derült ki a fő turpisság, miszerint az alaplap 90 fokkal elforgatva kerül rögzítésre. Deszkákból egyébként a micro-ATX, mini-DTX és mini-ITX szabványokat támogatja. A tetőlap eltávolítása nélkül is megkapjuk a szokásos kényelmes csatlakozási lehetőségeket (2 x USB3.0, mikrofon bemenet és fülhallgató kimenet).
Digital Storm Enix - jól mutat a FT3-ban
Ezek után már nem meglepő, hogy semmilyen komponens nem ott és nem úgy van, mint ahogy arra számítanánk. Meghajtók tekintetében például egy 2.5” belső (SSD) és 3 x 3.5” szintén belső hely áll rendelkezésünkre, melyek közül az egyik felülről könnyen cserélhető, akár menet közben is (Hot-Swap). Az elforgatott elrendezés miatt a videokártyák is függőlegesen kerülnek a toronyba, így lehetséges, hogy a csekély mélység ellenére is képes fogadni akár 13.7” (348mm) hosszú darabokat is, tehát kellő körültekintéssel akár a legújabb grafikus rendszert is bepréselhetjük.
A házba normál méretű ATX táp és slim optikai meghajtó szerelhető, szellőztetéséről pedig a már említett fenti 120 mm-es légkavaró mellett két alsó, szintén 120 mm-es ventilátor szívja be a friss levegőt. Ezek 45 fokban meg vannak döntve, hogy minél ideálisabban terelgessék a meleg levegőt, ami a designnak (és a fizika törvényeinek) köszönhetően egyébként is felfelé száll. Különlegességét persze nem hagyták figyelmen kívül árazásában sem, $156.80 / €152 szerepel majd az árcédulán, valamint fekete és fehér verzióban is elérhető lesz.
Neccesen, de csak befért minden
Végül nézzük meg, hogyan működik mindez a gyakorlatban, ugyanis abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a Digital Storm épített rá egy gamer konfigurációt Enix néven. A legmodernebb komponenseket pakolták a csinos dobozba, mely a gyári fekete fényezés mellett vadító piros betéteket kapott, hogy ha már játékos gép, ne legyen már olyan unalmasan konszolidált.
Hardver tekintetében a csúcs összeállítás így fest: Intel Sandy Bridge Core i7 2600K, 8GB RAM, 2 x NVIDIA GTX 580, vízhűtés, 750 wattos táp. Bár kicsit zsúfolt a belső, de végül mégis egy csúcskonfigurációt sikerült bepréselni egy a szokásoshoz képest fele akkora vagy még kisebb térfogatba. Kiépítéstől függően vételára 1,132 dollártól bő 2,000 dollárig alakulhat, de némi SSD-vel és egyéb huncutságokkal megtámogatva akár a 3000$-t is elérheti.
SilverStone Fortress FT3 és Digital Storm Enix - galéria:






























A hírhez kapcsolódó termékek és azok ára:
Aqua Electromax: Thermaltake VL70001W2ZD V5 ház >> 19.435 Ft
Bluechip: Gigabyte Poseidon 310 Ezüst PC ház >> 23.540 Ft
PCHelpline: Sharkoon Scorpio 2000 fekete ház >> 23.072 Ft
- Kapcsolódó hír(ek)
- » Bitfenix és Thermaltake ház újdonságok
- » Corsair Obsidian 650D és Enermax Clipeus ház
- » Lian-Li - tovább „építi” házait, érkezik a PC-8FI
- » Thermaltake Armor A60 - USB3-as PC ház
- » Zalman Z7 és Z7 Plus számítógépházak